FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

ZESPÓŁ

PIERWSZA LINIA FRONTU

Paulina Kasprzycka – zajmuje się współpracą ze społecznościami lokalnymi, koordynuje opracowanie i realizację programu w obiektach na trasach tarnowskiej i gorlickiej.

Joanna Nowostawska-Gyalókay – koordynatorka wydarzeń na trasach krakowskich, odpowiedzialna za redakcję merytoryczną i dobór fotografii do publikacji towarzyszącej wydarzeniu.

Agata Tyrała – w ramach XVI Dni Dziedzictwa opracowuje quizy dla najmłodszych. Absolwentka Wydziału Wychowania Artystycznego AJD w Częstochowie i Kulturoznawstwa w Instytucie Archeologii UJ. Miłośniczka historii sztuki i literatury, zafascynowana ikonografią starożytną.

SZTAB GŁÓWNODOWODZĄCY

Karolina Fidyk – koordynatorka główna wydarzenia, odpowiedzialna za przepływ informacji i komunikację w zespole.

Joanna Warchoł – odpowiada za sprawy administracyjne i logistykę oraz produkcję nowej wystawy poświęconej bitwie gorlickiej w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach.

KOMENDA UZUPEŁNIEŃ (wolontariat)

Kamila Kosmalska – dowódca armii wolontariuszy.

Grzegorz Cygan – stażysta wspomagający przygotowanie i realizację Dni Dziedzictwa 2014. Absolwent kultury współczesnej UJ. Lubi kino europejskie, nie tylko w najnowszym wydaniu. Chętnie podróżuje, głównie tam, gdzie jest dużo słońca i soczystych owoców. Ostatnio autostop zamienił na linie lotnicze. W takim samym stopniu pasjonat gotowania, jak i dobrego jedzenia.

Karolina Myćka – stażystka odpowiedzialna za opracowanie graficzne quizów dla dzieci. Studentka II roku grafiki na Uniwersytecie Pedagogicznym. Fascynuje ją animacja, przede wszystkim poklatkowa; w liceum zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich „KLAPS”. Oprócz tego bardzo lubi rysować i projektować, głównie w swoim notatniku. Interesuje się tatuażem, myśli, na razie po cichu, żeby w przyszłości zająć się tym zawodowo.

DZIAŁ PROPAGANDY (promocja i IT)

Katarzyna Dzigańska – odpowiedzialna za kontakty z mediami lokalnymi.
Greta Gorgoń – koordynatorka działań promocyjnych.
Lech Dulian – administrator strony internetowej wydarzenia.

JEDNOSTKI SPECJALNE (publikacja Wielki wybuch 1914–1918)

Katarzyna Kobylarczyk – autorka publikacji wydanej w ramach XVI Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego „Wielki wybuch 1914-1918”. Autorka, reportażystka, w latach 2002–2008 dziennikarka krakowskiego „Dziennika Polskiego”. Publikowała w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce” i „National Geographic Traveler”. Laureatka dziennikarskiej Nagrody Zielonej Gruszki i nagrody Za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji. Jest autorką zbioru reportaży Baśnie z bloku cudów oraz książki Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty (wyd. Czarne, 2013).

Joanna Sowula – autorka layoutu XVI Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, odpowiada za opracowanie graficzne druków wydarzenia. Mieszka i pracuje na Śląsku. Prowadzi własne studio kreatywne. Zajmuje się projektowaniem graficznym i usługami powiązanymi, wymagającymi myślenia kreatywnego, takimi jak np. animacje, elementy kampanii reklamowych czy wzornictwo.

Ewa Ślusarczyk – korekta i redakcja materiałów wydawanych w ramach Dni Dziedzictwa 2014.

DORADCY STRATEGICZNI (konsultacje merytoryczne)

dr Krzysztof Wielgus – architekt krajobrazu, pracownik naukowy Politechniki Krakowskiej, autor licznych prac badawczych i projektowych w dziedzinie architektury obronnej, architektury lotnisk oraz historii lotnictwa. Współautor projektu Lotniczego Parku Kulturowego oraz programu konserwacji zabytków lotniczych z okresu I wojny światowej w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Waldemar Brzoskwinia – adiunkt w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, historyk fortyfikacji i techniki. Redaktor, autor i współautor wielu publikacji o zabytkach techniki dawnego Krakowa. Kurator wystaw w Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz opiekun merytoryczny Krakowskiego Szlaku Techniki.

SZTUKA WOJENNA (Wielka wojna, codzienne życie – XI Konkurs plastyczno-edukacyjny Skarby Małopolski)

Zespół konkursu plastycznego Skarby Małopolski.

DZIAŁANIA OPERACYJNE (modernizacja wystawy w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach)

Zespół Dynamiki Ekspozycji.